| |

ALAVIS pre psov – obľúbená kĺbová výživa (Recenzia)

ALAVIS je najobľúbenejšia kĺbová výživa pre psy. A to nielen na Slovensku. Poďte si prečítať našu recenziu, nech viete, čo váš pes dostáva. Okrem toho vám povieme, ako sa ALAVIS dávkuje a psom podáva, pretože v tom veľa pánikov chybuje.

Čo je Alavis

Alavis sú veterinárne prípravky, špeciálne vyvinuté na podporu zdravia zvierat. Spĺňajú tie najnáročnejšie kritériá a pri ich výrobe je všetko smerované k dosiahnutiu tej najvyššej kvality a účinnosti. Ich pravidelné podávanie má blahodarný, priaznivý, revitalizujúci, uvoľňujúci, osviežujúci, vzpružujúci a utišujúci účinok, môžu napomáhať, uľahčovať a podporovať hojenie alebo dopĺňať liečbu a priaznivo pôsobiť na zdravie zvierat.

Pri výbere hľadajte konkrétne prípravky Alavis na dané zdravotné problémy vášho psa

Každý veterinárny prípravok musí pri svojom schvaľovaní preukazovať kvalitu a účinnosť. Nie je možné preto robiť doplnky stravy univerzálne. Preto Alavis ponúka vašim domácim miláčikom širšiu ponuku, ktorá sa priamo stará o psíkov individuálne. Vyberať prípravky môžete vo forme tabliet alebo prášku do krmiva presne podľa toho, čo váš pes preferuje radšej.

Aké sú najčastejšie druhy kĺbovej výživy ALAVIS pre psy?

Komplexná kĺbová výživa pre psov : obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupavke bežne vyskytujú.

ALAVIS 5

Alavis 5

ALAVIS™ 5 – je určený na prevenciu a pri miernom postihnutí pohybového aparátu. Obsahuje aktívne látky: Glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM – Methylsulfonylmetán, kolagén II. typu, kyselinu hyalurónovú, vitamín C.

Alavis MSM, glukosamín sulfát

Alavis Msn

ALAVIS™ MSM + Glukosamín Sulfát – odporúča sa u psov s predispozíciou k pohybovým problémom, pri strednom a ťažkom postihnutí pohybového aparátu. Obsahuje aktívne látky: Glukosamín sulfát, MSM – Methylsulfonylmetán, olej z boráku lekárskeho, hydrolyzovaný kolagén, vitamín C, zázvor obyčajný, kurkumu dlhú, bosweliu.

Alavis Kĺbová výživa

Alavis Kĺbové Vyzivá Pre Psov

ALAVIS™ Kĺbová Výživa – je vhodný pri potrebe intenzívnej výživy kĺbových chrupaviek (rastúce šteňatá veľkých a obrých plemien, seniori, pacienti s osteoartrózou, po operácii kĺbov a pod). Vhodný na kombináciu s Alavis™ Single Maxík, Alavis™ Canabiflex, Alavis™ Celadrin 500mg.

Alavis Single Maxík

Alavis Single Maxik Proti Bolesť

ALAVIS™ Single Maxík – proti bolesti – odporúčame podávať po operáciách a úrazoch pohybového aparátu (optimálne začať podávať čo najskôr). Pri zápaloch kĺbov, šliach a svalov. Pri potrebe spevnenia väzov a šliach. Forma prášku do krmiva. Vhodný na kombináciu s Alavis™ Kĺbovou Výživou. Obsahuje aktívne látky: MSM – Methylsulfonylmetán, patentované kolagény COLLYSS™ a CARTIDYSS™

ALAVIS™ CanabiFlex CBD – ocenia psíkovia v seniorskom veku s bolestivými stavmi pohybového aparátu. Po operáciách a úrazoch pohybového aparátu. Pri zápaloch kĺbov, šliach a svalov. Pri potrebe spevnenia väzov a šliach. Vhodné spoločné podávanie s Alavis™ Kĺbovou Výživou. Obsahuje aktívne látky: MSM – Methylsulfonylmetán, kanabidiol – CBD

Prečo dávať psom kĺbovú výživu?

Aj domácich miláčikov môžu v neskoršom veku potrápiť problémy s pohybovým aparátom. Strata kolagénu v tele je prirodzenou súčasťou starnutia a nevyhne sa jej žiadny človek, ani štvornohý miláčik. Zatiaľ čo my môžeme úbytok kolagénu vypozorovať v prvých bolestiach kĺbov, u zvieraťa je pre nás viditeľný tento problém až zraneniami či chorobami. Stratený kolagén však môžete doplniť kĺbovou výživou, ktorá vášmu domácemu zvieratku zaistí zdravý a aktívny život.

Pri výbere kĺbovej výživy musíme hľadieť hlavne na použité látky pri výživovom doplnku. Hlavnou zložkou je glukosamín, chondroitín, kolagén typu I., kolagén typu II., MSM a Boswellii. Tie majú priamy vplyv na zdravie vašich kĺbov, chrupaviek a kostí. Zároveň myslite na to, že s vysadením daných látok bude účinok postupne odznievať, preto je dobrá pravidelná suplementácia.

Väčšina dôležitých látok v kĺbovej výžive patrí medzi tzv. SYSADOA (symptomaticky pomaly pôsobiace lieky proti osteoartróze). Pri podaní kĺbovej výživy chvíľu trvá, kým sa účinky dostavia. Výhodou je, že trvajú aj po skončení užívania. Preto dávkujte kĺbovú výživu v tzv. kúrach – dva mesiace psovi podávajte každý deň, potom kúru na niekoľko týždňov prerušte. Dĺžka prestávky záleží na stave kĺbu.

Prečo odporúčame podávať kĺbovú výživu Alavis?

  • Pokiaľ chcete kĺby psa ochrániť a predísť
  • Pokiaľ na psovi pozorujete prvé príznaky problémov s kĺbmi, napríklad nie je aktívny ako predtým, horšie vstáva z ľahu, má problémy so schodmi alebo mu nie je do skoku. Prípadne už kríva.

Komu odporúčame podávať kĺbovú výživu Alavis?

  • Psom vo veľkej fyzickej záťaži – športujúce či služobné psy.
  • Šteňatá väčších plemien – pre správny vývoj pohybového aparátu.
  • Psy so sklonmi k vzniku kĺbových problémov – problémy s kĺbmi mal už niektorý z ich predkov.

Doplnková starostlivosť o kĺby pri problémoch

  • Pes kríva – na zastavenie zhoršovania stavu a naštartovania regeneračných procesov.
  • Po úrazoch a operáciách – na rýchlejšie zotavenie.
  • U diagnostikovanej artrózy a artritídy – na zmiernenie prejavov a ochranu kĺbov pred ďalším poškodením.

Kĺbové problémy u psov sú jedným z najčastejších dôvodov návštevy zverolekára. Ten najčastejšie diagnostikuje artritídu, artrózu či zápal kĺbov. Aby ste týmto zdravotným komplikáciám predišli, je dobré vybrať pre svojho psa tú správnu kĺbovú výživu, aby zbytočne netrpel bolesťami kĺbov a pod.

S bolesťou s kĺbmi sa však nemusí nutne stretávať len dospelí a starí psy, ale aj šteňatá rýchlo rastúcich plemien. Aj tu sa oplatí prevencia. Je vhodné psovi podávať tzv. chondroprotektíva. Tie môžete nájsť v kĺbových výživách pre psy. Medzi najpoužívanejšie chondroprotektíva sa radí glukosamín sulfát, MSM, kolagén, chondroitín sulfát alebo kyselina hyaluronová. Spomínané látky pri dostatočnom užívaní môžu kladne pôsobiť v postihnutých kĺboch a znižovať riziko rozširovania choroby. Ďalej potom zlepší pružnosť kĺbovej chrupavky a pôsobí protizápalovo na celý kĺb.

TIP

Hľadáte kĺbovú výživu pre psa? V našom článku nájdete najlepšie kĺbovej výživy pre psov .

Ako Alavis na psa pôsobí?

Veterinárny prípravok ALAVIS™ je radený medzi moderné prípravky v starostlivosti o pohybový aparát psov. Pri pravidelnom užívaní systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám mladistvú vláčnosť a pružnosť. Tým zlepšuje kvalitu kĺbovej tekutiny, ktorá chráni kĺby a udržuje tak ich pružnosť a pohyblivosť – pôsobí ako lubrikant kĺbov, ďalej pôsobí proti zápalu a bolesti, má antioxidačný účinok a podporuje vstrebávanie chondroprotektívnych látok. Vďaka týmto vlastnostiam má rýchly nástup účinku pri problémoch pohybového aparátu, či už sú spôsobené vekom, športom alebo bežným úrazom.

Ako sa Alavis psom dávkuje a podáva?

Čo sa užívania a dávkovania Alavisu týka, mali by ste sa vždy riadiť radami veterinára, ktorý pozná konkrétne zdravotné problémy vášho psíka. Pokiaľ s Alavis začínate a zatiaľ ste u veterinára neboli, riaďte sa radami, ktoré uvádza priamo výrobca. Alavis sa pridáva do jedla alebo do vody.

Výška užívania jednotlivých prípravkov sa líši. Prvá dávka je spravidla vyššia ak jej správnemu určeniu použite výpočet: 0,045 x vaša hmotnosť v kilogramoch. (Príklad: 0,045 x 50 kg = 2,25 gramov.)

Po dvoch týždňoch sa prijímaná dávka Alavisu zníži. Ide o totožný výpočet, len s tým rozdielom, že namiesto 0,045 budete násobiť 0,0225. (Príklad: 0,0225 x 50 kg = 1,125 gramov.)

Rate this post

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *