|

Najlepšia kĺbová výživa pre psov

Rovnako ako ľudia potrebujú aj naši psy občas pomôcť so správnym vývojom a rastom alebo v prípade výskytu nejakých zdravotných komplikácií. Problémy s kĺbmi nie sú u psov výnimkou a správna kĺbová výživa pre psov vám môže týmto problémom pomôcť predchádzať. Ako vybrať tú najlepšiu, čo všetko by mala kĺbová výživa pre psov obsahovať a na čo si dať pozor?

Obsah

‚Najlepšia kĺbová výživa pre dospelých psov a šteňatá

Alavis 5

Jednotka na trhu

Alavis 5

Alavis 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje lubrikáciu kĺbovej tekutiny, napomáha pri pohybových problémoch u psov a mačiek.

TOP produkt

Inca Collagen

Prášok s obsahom 100% čistého kolagénu bez prísad. S dokonalým spôsobom dávkovania.

Canvit Chondro

3. miesto

Canvit Chondro

Tablety Canvit Chondro sú psy výborne akceptované vďaka hydrolyzátu kuracej a bravčovej pečene. Tablety Canvit Chondro s príchuťou pečene si váš pes zamiluje.

Aptus Apto-flex

4. miesto

Aptus Apto-flex

Doplnok stravy pre psov vhodný pre plemená všetkých veľkostí, určené pre šteňatá dospelých psov a psích seniorov.

Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia

5. miesto

Fitmin dog Purity

Doplnok stravy pre psov vhodný pre plemená všetkých veľkostí, určené pre šteňatá dospelých psov a psích seniorov.


Formy kĺbovej výživy pre psov

​Prečo kĺby psa bolí?

Problémy s kĺbmi nie sú u psov ničím výnimočným. Najčastejšie sú postihnuté kĺby bedrové, ďalej tiež kolenné, ramenné a lakťové. K najčastejším diagnózam patrí artróza (degeneratívne zmeny na kĺbe), artritída (infekčný zápal kĺbu), dysplázia (vývojové ochorenie) a veľmi často sa tiež môžete stretnúť s tzv. stuhnutosťou kĺbov, kedy je narušená kĺbová chrupavka. Dôvodov, prečo problémom s kĺbmi dochádza, je mnoho. Najbežnejšou príčinou je vek, problematická je ale aj psia nadváha či obezita. Bohužiaľ, niektoré plemená sú na kĺbové problémy náchylnejšie, predovšetkým veľké a obrie plemená. U niektorých psov sa navyše môžu prejaviť vrodené či dedičné vady a ochorenia, ktoré spôsobia okrem iného aj boľavé kĺby a ďalšie komplikácie. Niektoré psy, ktorí utrpeli úraz súvisiaci s pohybovým ústrojenstvom, sa môžu aj veľmi dlho po uzdravení stretávať s bolesťou. Niekedy tieto komplikácie neprestanú a môžu sa dokonca rozvinúť v závažnejší problém.

Ako sa bolesť kĺbov u psov prejavuje?

Vzhľadom na to, aké dôležité kĺby pre psov sú, je jasné, že akýkoľvek problém s nimi bude väčšinou viditeľný už na prvý pohľad. Pes sa ťažšie a problematicky hýbe, je menej aktívny, nedokáže tak dobre či vysoko skákať, môže sa dokonca objaviť krívanie a samozrejme v prípade vyššej bolestivosti dá pes najavo problém aj napríklad kňučaním. Pes je stuhnutý, najmä po odpočinku, snaží sa vyhýbať aktivitám, pri ktorých by musel problematické miesto zaťažovať ako je aktívna hra, chodenie po schodoch či skákanie na sedačku. Psy s kĺbovými problémami najradšej ležia a snažia sa čo najmenej stáť či sedieť. Niekedy si psy aj bolestivé miesto výrazne viac olizujú. Ak si všimnete, že pes venuje viac pozornosti niektorej zo svojich končatín, buďte opatrní. Akákoľvek manipulácia s bolestivým miestom môže u psa vyvolať agresívnejšiu reakciu.


Prečítajte si tiež:
Akí sú najvhodnejšie psy do bytu?


‚Bolestiam kĺbov u psov je najlepšie predchádzať

Opotrebenie či dokonca poškodenie chrupavky je bohužiaľ nenávratný stav. Je preto dobré venovať čo najväčšiu možnú pozornosť prevencii a prípadným vážnym problémom predchádzať. Doprajte psovi pestrú a vyváženú stravu plnú všetkých potrebných živín a minerálov pre jeho správny vývoj, rast a prospievanie. Každý pes potrebuje aj dostatok pravidelného pohybu – majte vždy na pamäti charakteristické rysy plemena vášho psíka a doprajte mu toľko pohybu, koľko potrebuje. Tým tiež znížite riziko vzniku obezity, ktorá pre kĺby znamená zvýšenú záťaž. Snažte sa to s pohybom psa príliš nepreháňať a nadbytočne ho nezaťažovať. Psím kĺbom neprospieva tvrdý podklad, pri prechádzkach teda dajte prednosť takým miestam, kde si môže užiť trochu prírodného podkladu, a vyberajte skôr mäkké a pohodlné pelechy. Dobrá prevencia je tiež vhodne zvolená kĺbová výživa pre psov, a to najmä u psov, u ktorých sa dajú problémy s kĺbmi očakávať (veľké a obrie plemená, staršie psy či psy s nejakými vrodenými vadami).

Kĺbová výživa pre psov

Kedy sa používa kĺbová výživa pre psov?

Kĺbovú výživu je možné užívať buď preventívne alebo ako doplnok pri liečbe určitých ťažkostí. Preventívne užívanie sa odporúča u psov, ktorí majú sklony k problémom s kĺbmi a potrebujú ich viac chrániť. Ďalej tiež u šteniat plemien veľkých a obrích psov, kedy kĺbová výživa pre psov zaisťuje správny vývoj pohybového aparátu, a tiež u psov starších, u ktorých je vyššie riziko opotrebovania kĺbov. Psy trpiace nadváhou zaťažujú kĺby viac ako by mali a tie sa rýchlejšie opotrebovávajú. A s tým vám práve pomôže kĺbová výživa pre psy. Veľmi dôležitá je aj u psov, ktorí sú nadmerne fyzicky zaťažovaní ako sú psy služobné, pracovné, poľovné či športujúce psy. V prípade problémov odporúčame najskôr sa poradiť s veterinárom. Ten určí nielen presnú príčinu a diagnostiku, ale aj navrhne najlepšiu liečbu. Kĺbová výživa sa často predpisuje psom po úrazoch či operácii alebo u psov trpiacich artrózou či artritídou.

Ako vybrať najúčinnejšiu kĺbovú výživu pre psov?

Vzhľadom na to, že sa kĺbová výživa pre psov využíva z rôznych dôvodov, nemožno jednoznačne povedať, ktorá je najlepšia – na každý problém a pre každého psa bude lepšia nejaká iná. Základom je teda vedieť, prečo kĺbovú výživu psovi kupujem a čo od nej chcem. Iné prípravky zaobstaráte pre preventívne užívanie a iné zase pri liečbe už vzniknutých problémov. Ďalej vám najskôr nezostane nič iné, než sa starostlivo venovať čítaniu zloženia jednotlivých prípravkov, prípadne sa poradiť so svojím veterinárom. Jednotlivé kĺbové výživy dostupné na trhu sa líšia najmä zložením, obsahom dôležitých látok a taktiež svojou formou.


Prečítajte si tiež:
Ako na cestovanie so psom?


​Kĺbová výživa pre psov podľa zloženia

Zloženie kĺbových výživ sa často veľmi líši. Tie najkvalitnejšie sú tzv. päť zložkové, to znamená, že obsahuje 5 látok, ktoré sú pre kĺby psa najzásadnejšie. Ďalej môže kĺbová výživa pre psov obsahovať iné dôležité vitamíny či minerály, ktoré zlepšujú zdravie psa a jeho pohybového ústrojenstva a pomáhajú mu dobre sa vyvíjať a rásť. Aké látky by mala najlepšia kĺbová výživa pre psov, ktorá im zaistí komplexnú starostlivosť, obsahovať?

Glukosamín (sulfát)

Látka, ktorú v psom tele vyrába bunky chrupavky a ktorá má protizápalové účinky

Chondroitín (sulfát)

Túto látku vyrába bunky chrupavky, chondroitín zvyšuje tvorbu stavebných látok chrupavky a slúži aj na zadržiavanie vody, čím zvyšuje pružnosť chrupaviek

Kolagén

Kolagén si vie telo vytvoriť samo, táto schopnosť sa ale s pribúdajúcim vekom či z iných dôvodov oslabuje a je preto nutné ju podporiť dodávaním kolagénu zvonku. Ten pomáha s výživou a regeneráciou kĺbových chrupaviek, väzov, šliach či kostí a zabraňuje úbytku chrupaviek.

Kyselina hyalurónová

Rovnako ako kolagén je aj kyselina hyalurónová bežne sa vyskytujúca v psom tele, avšak môže dochádzať k jej úbytku. Je veľmi dôležitá pre správnu funkciu chrupavky, dokáže zastaviť rozkladné procesy, tlmí nárazy kĺbu pri pohybe, premazáva chrupavku a chráni ju tak pred opotrebením, podporuje tvorbu a rast kostí a pomáha taktiež tlmiť bolesť či znižovať opuch. Najmä pri akútnych problémoch ako je napríklad krívanie sa môže kyselina hyaluronová aplikovať aj injekčne. Tento zákrok sa vždy vykonáva vo veterinárnej ordinácii.

Methylsulfonylmetán

Táto látka sa často v zložení skrýva pod skratkou MSM, aj ona sa prirodzene vyskytuje v tele psa a na rozdiel od látok vyššie spomínaných pomáha liečiť príznaky rôznych problémov tým, že znižuje opuchy, pôsobí protizápalovo a tlmí bolesť. Methylsulfonylmetán je veľmi horký a niektoré zvieratá preto môžu mať problém s prijímaním prípravkov, ktoré ho obsahujú.

Kĺbová výživa pre psov podľa množstva dôležitých látok

Pri kĺbovej výžive je dôležité, aby bola komplexná a obsahovala všetky dôležité látky, ktoré pomôžu psovi s jeho konkrétnym problémom. Rovnako ako záleží na tom, aké látky kĺbová výživa pre psov obsahuje, záleží aj na množstve, v akom sú v prípravku obsiahnuté. To je jeden z dôležitých parametrov, ktorým sa jednotlivé produkty líšia. Avšak nie vždy znamená viac aj lepšie. Niekedy psíkovi bohato stačí aj prípravok s nižším obsahom účinných látok. Naopak pri používaní viacnásobne väčšieho množstva riskujete komplikácie a zdravotné problémy. Vždy sa riaďte pokynmi uvedenými na obale konkrétneho produktu. Odporúčaná denná dávka daného produktu sa vypočítava podľa hmotnosti psa. Pokiaľ si nie ste niečím istí, neváhajte sa o pomoc obrátiť na svojho veterinára.

Ako si vybrať kĺbovú výživu pre psov

Aké sú formy kĺbovej výživy?

Ďalšou vlastnosťou, ktorou sa kĺbovej výživy pre psov líšia, je ich forma. Na trhu najčastejšie narazíte na kĺbovú výživu v tabletách, môžete ale zaobstarať aj prášok či sirup. Forma nemá žiadny vplyv na účinnosť. Jej výber teda závisí iba od toho, čo je najpohodlnejšie pre vás a vášho psa. Ako je známe, niektorí psy tablety zle znáša. Kĺbová výživa pre psov sa navyše môže pridávať aj do krmiva av tomto prípade bude vhodnejší skôr prášok či sirup, ktorý sa v krmive ľahšie ukryje. Kĺbová výživa pre psov v podobe tabliet sa ale zase ľahšie dávkuje. Odporúčaná denná dávka prípravku je na obale vždy uvedená v počte tabliet, takže nemusíte nič odmeriavať ani presypávať. Zamyslite sa teda nad tým, aká forma kĺbovej výživy pre psov by vám aj vášmu maznáčikovi najviac vyhovovala.

Ako dlho sa výživa psom podáva?

Na túto otázku nemožno jednoznačne odpovedať. Vždy sa v prvom prípade riaďte pokynmi uvedenými na obale konkrétneho prípravku av prípade akýchkoľvek pochybností sa neváhajte obrátiť na veterinára. U niektorých ochorení sa kĺbová výživa pre psov podáva natrvalo. V prípade preventívneho užívania sa často odporúča používať prípravok po dobu niekoľkých mesiacov, potom ho na mesiac až tri vysadiť, a potom sa k prípravku opäť vrátiť. Odporúčanie výrobcov sa ale môže líšiť, pretože každá kĺbová výživa pre psov má iné zloženie a obsahuje dôležité látky v iných koncentráciách. Pokyny k dĺžke užívania ale výrobca vždy bude uvádzať a pokiaľ sa nimi budete riadiť, psíkovi sa nič nestane a naopak si môže užívať benefity, ktoré mu kĺbová výživa pre psov poskytne. Niektoré produkty sa ďalej podávajú v dvoch rôznych spôsoboch. Prvých 14 dní sa podáva vyššia tzv. iniciačná dávka, potom sa dávkovanie zníži a pokračuje sa s tzv. pokračovacou alebo udržiavacou dávkou.

Môže pes užívať kĺbovú výživu pre kone?

Na trhu v súčasnosti narazíte na kĺbovú výživu pre psy, kone aj ľudí. Líšia sa výrazne, alebo je možné používať ich bez rozdielu? Bez rozdielu tieto prípravky určite nie sú, ale je pravda, že ako pes, tak kôň aj človek majú veľmi podobné pohybové ústrojenstvo ak jeho správnej funkcii potrebujú rovnaké látky. Problémy s kĺbmi u koní (či ľudí) ale vznikajú väčšinou z trochu odlišných príčin. Kone bývajú nadmerne zaťažovaní, zatiaľ čo psy sú na kĺbové problémy náchylné od začiatku. Kone tiež na rozdiel od psov toľko netrpia problémami s väzmi či šľachami a preto prípravky pre nich neobsahujú kolagén či glukosamín. Tieto látky by ale správna kĺbová výživa pre psov určite mala obsahovať. Kĺbová výživa pre kone môže navyše obsahovať iné látky, ktoré kôň potrebuje, ale pes sa bez nich zaobíde, najmä cukor. Rozdiely v zložení sú teda malé, ale môžu byť zásadné. Vždy sa preto riaďte predovšetkým konkrétnym zložením.

Kĺbová výživa pre šteňatá

​Pozor na správne dávkovanie

Existujú rôzne dôvody, prečo dávať psom kĺbovú výživu pre kone. Jedným z tých najčastejších je cena. Nech už je ale váš dôvod akýkoľvek, dajte si pozor na dávkovanie. Kĺbová výživa pre kone má na obale či v priloženom letáku uvedené odporúčané dávkovanie pre kone, nie pre psy. A nemožno iba upraviť hmotnosť zvieraťa. Kone totiž látky vstrebávajú inak ako psy a nemožno preto povedať, že obe tieto zvieratá potrebujú rovnaké množstvo účinných látok. Hoci by sa podľa veľkosti oboch zvierat mohlo zdať, že kôň bude potrebovať látok viac, je to často naopak. Pri zlom dávkovaní teda našťastie nehrozí, že by sa pes predávkoval. Ale za to by ste za nemalý peniaz mohli zaobstarať niečo, čo bude mať len minimálny alebo dokonca žiadny účinok. Opäť sa teda pozrite na konkrétne zloženie a porovnajte si, koľko účinných látok prípravok obsahuje a koľko ich váš pes naozaj potrebuje.


Prečítajte si tiež:
Ako cvičiť psa základným povelom a poslušnosti?


Môže sa pes kĺbovou výživou predávkovať?

Predávkovanie účinnými aj ďalšími pomocnými látkami, ktoré kĺbová výživa pre psov obsahuje, je veľmi zriedkavé. Ale stáva sa. Z piatich najdôležitejších látok je v tomto ohľade najproblematickejší metylsulfónylmetán. Predávkovanie touto látkou sa prejavuje podráždeným žalúdkom či nevoľnosťou, sú to ale veľmi ojedinelé prípady. Pozor si ale musíte dať na ďalšie látky, ktoré kĺbová výživa pre psov obsahuje, z ktorých niektoré môžu byť vo vyšších dávkach nebezpečné. Ak však budete dodržiavať odporúčané denné dávkovanie, vášmu psíkovi by sa nič stať nemalo.

​Zhrnutie

 • Tým najdôležitejším kritériom, podľa ktorého by ste si mali kĺbovú výživu pre psov vyberať, je jej účel. Teda to, či ju budete psíkovi podávať preventívne, alebo na riešenie nejakého konkrétneho problému.
 • Podľa účelu sa zamerajte na zloženie prípravku a všímajte si, či obsahuje všetky potrebné látky.
 • Kĺbová výživa pre psov je ponúkaná v troch formách: tablety, prášok a sirup. Voľbu vhodnej formy podriaďte svojmu, ale najmä psiemu pohodliu.
 • Tiež cena bude samozrejme vo vašom výbere hrať nejakú rolu. Kĺbová výživa pre psov je ale veľmi dôležitá a môžete s ňou predísť oveľa vážnejším (a tiež drahším) problémom. Preto sa na nej určite neoplatí nijako výrazne šetriť.

​Kĺbová výživa pre psov recenzie

​Alavis 5

Alavis 5

Značka ALAVIS™ u nás pôsobí už od roku 2003. Jej produkty sú veterinárne prípravky vyvinuté na podporu zdravia zvierat, ktoré spĺňajú najnáročnejšie kritériá. Pravdepodobne vás zaujíma Alavis pre psov . Táto značka je zárukou preverenej kvality a unikátneho zloženia chráneného patentom. Produkty majú vysoký obsah účinných látok a overené zloženie zaisťujúce maximálny účinok. Alavis 5 je kĺbová výživa určená psom aj mačkám, a to všetkých plemien, veľkostí i vekových kategórií. Prípravok vyživuje kĺbové chrupavky a podporuje aj premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, čím pomáha pri problémoch s pohybovým aparátom. Kĺbová výživa Alavis 5 obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa prirodzene vyskytujú v kĺboch, chrupavke i spojivových tkanivách a zvieratám tak poskytuje komplexnú starostlivosť o ich pohybové ústrojenstvo.

​Alavis 5: určenie

 • šteňatá a mladé psy veľkých a obrých plemien
 • psy so zvýšenou fyzickou aktivitou (športové, pracovné, služobné, dostihoví, poľovnícke a pod.)
 • trénujúce psy či súťažné psy
 • psy trpiace problémami s kĺbmi
 • staršie psy
 • psy po úraze

​Alavis 5: zloženie

 • glukosamín sulfát (500 mg/tableta)
 • chondroitín sulfát (200 mg/tableta)
 • kolagén II. Typu (60 mg/tableta)
 • kyselina hyalurónová (18 mg/tableta)
 • metylsulfónylmetán (MSM) (200 mg/tableta)
 • vitamín C (20 mg/tableta)

‚Alavis 5: účinky

 • posilnenie imunity
 • antioxidačné
 • výživa kĺbových chrupaviek
 • podpora premazávacích vlastností kĺbovej tekutiny
 • pomoc pri problémoch s pohybovým aparátom
 • stlmenie bolesti kĺbov
 • podpora liečby zápalu kĺbov
 • zlepšenie pohyblivosti
 • spomalenie rozvoja degeneratívnych zmien chrupavky
 • zlepšuje výživu chrupaviek
 • zabezpečuje pevnosť a pružnosť spojivových tkanív
 • komplexná starostlivosť o pohybové ústrojenstvo

‚Alavis 5: dávkovanie

Ako prvá je uvedená iniciačná dávka, ktorá sa podáva prvých 14 dní, potom sa prechádza na pokračujúcu čiže udržiavaciu dávku.

 • 1–5 kg: 0,5–1 tableta / 0,25–0,5 tablety
 • 5–10 kg: 1–2 tablety / 0,5–1 tableta
 • 10–15 kg: 2–3 tablety / 1–1,5 tablety
 • 15–25 kg: 3–4 tablety / 1,5–2 tablety
 • 25–45 kg: 4–5 tabliet / 2–2,5 tablety
 • 45 a viac kg: 5–6 tabliet

ÄAvis 5: dĺžka podávania

Podávajte prípravok po dobu 3 mesiacov, potom urobte pauzu trvajúcu od jedného mesiaca do troch mesiacov a prípravok opäť nasaďte.

​Alavis 5: obchody


Canvit Chondro

Canvit Chondro

Spoločnosť Canvit sa zaoberá distribúciou a predajom krmiva a výživových doplnkov pre domácich miláčikov. História tejto firmy siaha až do 90. rokov 20. storočia, a za tú dobu si na trhu dokázala vytvoriť svoje pevné miesto. Cieľom spoločnosti sú zdraví a tiež spokojní miláčikovia, spoločnosť preto dbá na vysokú kvalitu a na svojich produktoch spolupracuje s výživovými inžiniermi, veterinármi aj technológmi. Canvit Chondro je prípravok pomáhajúci pri regenerácii kĺbových chrupaviek a väzív. Obsahuje chondroitín sulfát a glukosamín sulfát, ktoré sa ľahko vstrebávajú do poškodenej chrupavky, kde zlepšujú jej hydratáciu, elasticitu a taktiež posilňujú jej odolnosť. Glukosamín sulfát má navyše protizápalové účinky a je vynikajúcim pomocníkom pri hojení rán.

​Canvit Chondro: určenie

 • šteňatá a mladé psy veľkých plemien
 • staršie psy
 • psy stredných, veľkých a obrých plemien
 • psy s vyšším rizikom pohybových ťažkostí
 • služobné, pracovné, športové či poľovné psy
 • veľmi aktívne psy
 • psy s nadváhou
 • plemená s predpokladom genetických a rastových chýb na pohybovom aparáte

Canvit Chondro: zloženie

 • glukosamín sulfát (70 mg/tableta)
 • chondroitín sulfát (42 mg/tableta)
 • kolagén typ II (100 mg/tableta)
 • vitamín C (7 mg/tableta)
 • hydrogénfosforečnan vápenatý
 • chelát horčíka
 • oxid horečnatý
 • antioxidanty

Canvit Chondro: účinky

 • prevencia kĺbových ťažkostí
 • doplnok liečby akútnych i chronických ochorení či po úrazoch pohybového aparátu
 • rýchla regenerácia kĺbov
 • posilnenie chrupavky
 • zvýšenie odolnosti kĺbov
 • spevnenie väzov a šliach
 • zlepšenie pohyblivosti
 • ochrana kĺbov pred opotrebením či zranením

Canvit Chondro: dávkovanie a dĺžka podávania

 • preventívne podávanie: 1 tableta na 5 kg hmotnosti psa, minimálne po dobu 8-12 týždňov, vhodné opakovať 2× ročne.
 • intenzívna regenerácia kĺbov: 2 tablety na 5 kg hmotnosti psa.
 • podpora liečby a pri akútnych stavoch: 3 tablety na 5 kg hmotnosti psa podľa vážnosti situácie.
 • chronické ťažkosti: je možné podávať natrvalo.

Canvit Chondro – obchody


Aptus Apto-flex

Aptus Apto-flex

Veterinárne prípravky značky APTUS vyvíja fínska farmaceutická spoločnosť Orion Pharma, ktorej história siaha až do roku 1917. Prípravky APTUS slúžia na prevenciu a liečbu najčastejších zdravotných problémov psov i mačiek. Na výrobe prípravkov sa podieľajú vedci, veterinári a odborníci v oblasti zdravia zvierat, ktorí zaisťujú ich čo najvyššiu kvalitu. Aptus Apto-flex Vet je veterinárny nutričný doplnok v podobe sirupu, ktorý je určený psom aj mačkám. Jeho zloženie je založené na ideálnej kombinácii tradičných substancií, ktoré sa používajú na podporu chrupaviek a väzov, a vysoko účinnej kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Aptus Apto-flex: určenie

 • psy všetkých plemien i vekových kategórií
 • mačky všetkých plemien i vekových kategórií
 • psy a mačky vykazujúce známky stuhnutosti kĺbov
 • pri problémoch so vstávaním, chodením či akoukoľvek aktivitou
 • psy veľkých a ťažkých plemien
 • športujúce psy
 • psy a mačky s obezitou
 • staršie zvieratá
 • šteňatá rýchlo rastúcich plemien
 • po chirurgických ortopedických zákrokoch
 • pri dyspláziách kĺbov či osteoartritíde
 • pri bolestivosti pohybového aparátu

Aptus Apto-flex: zloženie

 • glukosamín sulfát (800 mg/100 ml)
 • hydrolyzovaný kolagén (14 000 mg/100 ml)
 • chondroitín sulfát (400 mg/100 ml)
 • kyselina hyalurónová (140 mg/100 ml)
 • metylsulfónylmetán (MSM) (1000 mg/100 ml)
 • brusnicový extrakt (100 mg/100 ml)

Aptus Apto-flex: účinky

 • výživa, ochrana a regenerácia chrupaviek a väzov
 • uľahčenie a zlepšenie pohyblivosti kĺbov
 • prevencia artritídy
 • spomalenie progresie artrózy
 • zrýchlenie a uľahčenie hojenia
 • zníženie bolestivosti pri pohybe

Aptus Apto-flex: dávkovanie

Celková dávka by mala byť rozdelená na 2-3 menšie dávky podané v priebehu dňa:

 • pes 0-10 kg: 2,5 ml
 • pes 10-20 kg: 5 ml
 • pes 20-40 kg: 10 ml
 • pes 40-60 kg: 15 ml
 • mačka: 2,5-5 ml

Aptus Apto-flex: dĺžka podávania

Ako prevencia sa odporúča prípravok podávať po dobu 3 mesiacov, potom jeden mesiac vynechať a podávanie opäť zopakovať. Pri terapeutickom podávaní je možné prípravok používať natrvalo.

Aptus Apto-flex: obchody


​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia

Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia

Fitmin je česká rodinná firma so sídlom na statku nachádzajúcim sa v podhorí Orlických hôr. Vyrába a predáva krmivá a tiež doplnky stravy, ktoré poskytujú domácim miláčikom presne to, čo potrebujú. Firma už viac ako 20 rokov vyvíja svoje vlastné receptúry, na ktorých spolupracuje s poprednými výživovými poradcami, športovcami a chovateľmi a taktiež s vlastnou chovnou stanicou. Všetky spája láska k zvieratám a tiež úcta k prírode a výrobe produktov sa podieľa ľudia, ktorí starostlivosť o zvieratá zasvätili svoj život. Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia je doplnok stravy určený všetkým psom bez ohľadu na ich plemeno či vek. Podporuje správny vývoj pohybového aparátu a je možné ho používať preventívne aj dlhodobo. Prípravok je navyše obohatený o bioaktívne kolagénne peptidy, ktoré podporujú správne fungovanie kĺbov a ich zdravie.

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: určenie

 • psy všetkých plemien i vekových kategórií
 • aktívne psy
 • šteňatá a mladé psy veľkých a obrých plemien
 • psy s nadváhou

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: zloženie

 • glukosamín 12,5 %
 • chondroitín sulfát 5 %
 • kolagénny peptid
 • kyselina hyalurónová 0,5 %
 • hydrolyzovaný kolagén
 • meď
 • mangán
 • zinok
 • selén
 • vitamín C
 • vitamín E

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: účinky

 • podpora správneho vývoja pohybového aparátu
 • zaistenie správnej funkcie kĺbov
 • podpora tvorby kĺbového väziva
 • prevencia predčasného opotrebovania kĺbov a chrupaviek
 • prevencia dysplázie bedrového kĺbu

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: dávkovanie

Preventívne podávanie:

 • 5 kg: 2 g
 • 5-10 kg: 4 g
 • 10-20 kg: 6 g
 • 20-30 kg: 8 g
 • 30-40 kg: 12 g
 • 40-50 kg: 14 g
 • 60-80 kg: 16 g

Pri výskyte akútnych ťažkostí (po dobu 14 dní):

 • 5 kg: 3 g
 • 5-10 kg: 6 g
 • 10-20 kg: 8 g
 • 20-30 kg: 10 g
 • 30-40 kg: 14 g
 • 40-50 kg: 16 g
 • 60-80 kg: 18 g

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: dĺžka podávania

Optimálna dĺžka podávania sú 3 mesiace. V prípade potreby je možné kúru po mesačnej pauze zopakovať, u vážnych prípadov je možné pokračovať v kúre bez prerušenia (dĺžku používania odporúčame konzultovať s veterinárom). Prípravok môžete pre zvýšenie jeho účinnosti rozdeliť do dvoch dávok.

​Fitmin dog Purity Kĺby a prevencia: obchody

Rate this post

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *